PREDAVANJE O ZAŠTITI I SPAŠAVANJU U SLUČAJU POŽARA

U srijedu 5. lipnja u OŠ "Neorić-Sutina" zapovjednik DVD-a Muć održao je predavanje o ponašanju učenika i djelatnika škole u slučaju požara. Vatrogasci su učenicima u dvorištu škole pokazali opremljeno vatrogasno vozilo.  Učenici su postavljali pitanja na koja su vatrogasci odgovarali. Na kraju su učenicima podijeljene brošure o pravilima ponašanja u slučaju požara. Predavanje je uvod u vježbu evakuacije u slučaju požara i potresa u školi, a ista će se organizirati i provesti u našoj školi.

Ovakva su predavanja potrebna u školama i drugim odgojno-obrazovnim ustanovama. Cilj je educirati nastavnike i druge zaposlenike kako se ponašati ako do opasnosti dođe te kako izvesti djecu na sigurno. Djeca na ovaj način uče što treba učiniti, a što ne prilikom evakuacije.

Ovakvim i sličnim aktivnostima cilj je i podizanje svijesti kod svih građana o važnosti protupožarne preventive te opasnostima koje se potencijalno mogu dogoditi kao posljedica ponašanja svakog pojedinca. Edukacija djece i mladih uvijek je u fokusu dobrovoljnih vatrogasaca.

Ravnateljica: Nada Dundović

objavio: Nada Dundović   datum: 11. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »