Osnovna škola "Neorić-Sutina" Neorić

« Listopad 2018 »

Pomoć u učenju
O školi

Osnovna škola Neorić-Sutina sagrađena je i započela  radom 1934. godine. Škola se nalazi u zaleđu grada Splita na području nerazvijene općine Muć. Školsko upisno područje obuhvaća sjeveroistočni dio općine Muć s naseljima Neorić, Sutina i Zelovo. Upisno područje je veliko, preko 40 km2, a prometno je loše razvijeno i izolirano. Ta izoliranost i loša prometna povezanost predstavlja veliki problem u organizaciji rada škole jer većina odgojno-obrazovnih radnika svakodnevno putuju na posao i s posla i preko 50 kilometara. Tako se na žalost rad škole podešava prema prometnom rasporedu. Uveliko uvjetuje potrebu organizacije prijevoza učenika od kuće do škole i obratno i to sukladno članku 69. stavak 1. i 2. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Trenutni prostorni uvjeti škole ne dozvoljavaju rad škole u jednoj smjeni. Za rad u jednoj smjeni nedostaju nam bar tri učionice, a problem je i nedostatak prikladne školske sportske dvorane za neometano odvijanje nastave tjelesne i zdravstvene kulture.

Ukupna površina unutrašnjeg školskog prostora  je 1.062 m2 što je oko 10 m2 po učeniku i gledajući u cjelini unutrašnji školski prostor i opremljenost škole nastavnim sredstvima i pomagalima omogućava neometan rad i organiziranje nastave i ostalih oblika odgojno-obrazovnog rada.

Za razliku od unutrašnjeg prostora stanje vanjskog prostora nije  zadovoljavajuće. Prije nekoliko godina uređeno je i asfaltirano školsko igralište i dvorište, a sada predstoje radovi na uređenju školskog vrta i okoliša škole. Na uređenju vanjski prostora angažirat ćemo sve učenike, zaposlenike, roditelje i lokalnu samoupravu.