O školi

Osnovna škola Neorić-Sutina sagrađena je i započela s radom 1934. godine. Škola se nalazi u zaleđu grada Splita na području općine Muć. Školsko upisno područje obuhvaća sjeveroistočni dio općine Muć s naseljima Neorić, Sutina i Zelovo. Upisno područje je veliko, preko 40 km2, a prometno je loše povezano. Loša prometna povezanost predstavlja problem u organizaciji rada škole jer većina odgojno-obrazovnih djelatnika svakodnevno putuju na posao i s posla oko 50 kilometara. Tako se rad škole podešava prema prometnom rasporedu. Imamo organizirani prijevoz učenika od kuće do škole i obratno i to sukladno članku 69. stavak 1. i 2. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Trenutni prostorni uvjeti škole ne dozvoljavaju rad škole u jednoj smjeni. Za rad u jednoj smjeni nedostaju nam tri učionice, a problem je i nedostatak prikladne školske sportske dvorane za neometano odvijanje nastave tjelesne i zdravstvene kulture.

Ukupna površina unutrašnjeg školskog prostora  je 950 m2, gledajući u cijelosti unutrašnji školski prostor i opremljenost škole nastavnim sredstvima i pomagalima moguće je neometano izvođenje nastave i ostalih oblika odgojno-obrazovnog rada.

Stanje vanjskog prostora je zadovoljavajuće. Uređeno je i asfaltirano školsko igralište i dvorište, uređen je školski vrt i okoliš škole. U uređenju vanjskog prostora sudjeluju svi učenici i zaposlenici isto tako i lokalna zajednica. Škola je uključena u međunarodni program Eko-škole. Najveći nedostatak je što nemamo ograđeno školsko dvorište.

« Rujan 2018 »